Visszérműtét utáni lábadozás

A lábakon kilátszó sötét, duzzadt erek esetében visszérről beszélünk, mely kifejezés egyaránt magába foglalja az apró hajszálereket, és a nagy vénákat is. A problémával érdemes időben foglalkozni, ellenkező esetben akár komoly következményei is lehetnek a visszerességnek. A visszérműtét utáni lábadozás ideje attól is függ, hogy a probléma milyen fázisban lett kezelve. Nem érdemes tehát sokáig húzni az időt, érdemes minél hamarabb szakemberhez fordulni.

Mitől alakulhat ki visszér?

Visszérműtét utáni lábadozásA nem csak esztétikailag zavaró egészségügyi gond megjelenése visszavezethető a mozgásszegény életmódra, az elhízásra és az ezzel együtt járó helytelen táplálkozásra. A sok esetben kizárólag visszérműtét segítségével kezelhető probléma a lakosságnak körülbelül felét érinti kisebb, vagy nagyobb mértékben. Mivel a billentyűk nem teszik lehetővé a vér megfelelő áramoltatását, az elkezd pangani a láb egyes részein, kitágulnak az erek, ami egy idő után a jól ismert „nehéz láb” –érzéshez, majd görcsökhöz, fáradékonysághoz, sőt, súlyos esetben lábszárfekélyhez is vezethet. A sebészeti beavatkozásra sor kerülhet altatásban, vagy gerincközeli érzéstelenítésben. A tágult vénák eltávolítása után pólya kerül a lábra, és akár már másnap el is hagyhatja a páciens a klinikát.

Lézeres módszerek

Egyfajta alternatívát kínál a lézeres visszérműtét, mely során a bevezetett szonda és a nagy energiájú fény hatására a kezelt visszér fala elhegesedik, majd felszívódik. Hasonló a helyzet a rádiófrekvenciás kezelés esetében is, s mindkét eljárás előnye a hagyományos beavatkozással szemben, hogy kisebb fájdalommal járnak, és esztétikailag is szebb eredmény érhető el segítségükkel. A visszérkezelés árak a választott módszer, és a kezelendő felület méretének függvényében változik. A hagyományos beavatkozás költségei valahogy 180-200 ezer forint körül mozognak, ám ehhez a klinikai tartózkodás, az esetleges altatás, valamint az előzetes vizsgálatok költségei is hozzájönnek még. Amennyiben a lézeres, vagy rádiófrekvenciás beavatkozás mellett döntene, úgy egy teljes végtag kezelése 285-300 ezer forintba kerül, és körülbelül 15 percenkénti kezelés díja mozog 25-30 ezer forint környékén.

Visszérműtét utáni lábadozás – A rehabilitáció időszaka

Fontos, hogy a visszérkezelés után is odafigyeljen azokra a teendőkre, melyekre szakorvosa is minden bizonnyal felhívja majd a figyelmét. A kompressziós kezelés elengedhetetlen, de a véralvadásgátlásra, és a könnyített életvitele is ügyelnie kell majd. Amennyiben varratszedés szükséges, úgy azt körülbelül egy hét múltán végzi majd el a szakember, addig is két-három naponként át kell kötözni a sebeket, és minden komolyabb fizikai megerőltetés kerülendő. Arra mindenképpen ügyeljen, hogy ha a lábadozás ideje alatt vérzés, erős sebváladékozás, duzzanat, vagy jelentős fájdalom, esetleg láz jelentkezik, akkor keresse fel orvosát.